Máme rádi zvířata

• Mgr. Hana Veverka Kociánová

Dne 4.10 se slaví Mezinárodní den zvířátek. A tak i v naší třídě 3.A byl celý den věnovaný našim kamarádům ze zvířecí říše.

Ranní tělocvik se ztvárněním pohybů i hlasů zvířat, cirkusová manéž, jóga i zdolání obruče skokem či kotoulem, nás na dnešní den hezky rozehřálo.

Abeceda zvířecí, ta nás vždycky potěší,

pexeso nám paměť osvěží a

slovní úlohy se zvířátky

nám hlavu zamotaly velice

a proto se k nim vrátíme zpátky,

ať jsme chytřejší než nápadité opice.

Kolik kg váží sloní samice i její mládě? To my víme. O čísla se rádi podělíme.

Stavěli jsme z pixelu zvířata, dělali i závody a smáli se velice, když nás u Marcelky Rozprýmové polechtala hadice. Tedy pardon, krajta královská. Na SVČ Bruntál jsme navštívili teraristiku i savce.

Hlazení i krmení morčat, králíčků, křečků … nebralo konce. Pokud by někdo projevil zájem o zvířátko se starat, a doma neměl tu možnost, tak v kroužku teraristiky i drobných savců na něj čeká spousty zajímavostí i povinností.

Děkuji, že děti na zvířátka myslely a donesly jim sušené pečivo, jablka, mrkve…

Žáci odcházeli s dobrým pocitem a malým dárkem, tužkou se zvířátkem, která jim připomene, že se zvířátky je na světě veseleji.

Myslím si, že se nám dnešní školní den vydařil a píseň „Máme rádi zvířata, protože…“ si budeme zpívat častěji.